Zabiegi

MIKRODERMABRAZJA – pogromczyni niedoskonałości

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.
Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego.
Wskazania do mikrodermabrazji:
– peeling twarzy i ciałaMIKRODERMABRAZJA
– blizny potrądzikowe
– zaskórniki i prosaki
– rozszerzone pory
– łojotok i suchość skóry
– blizny i bliznowce
– przebarwienia i odbarwienia
– uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja)
– plamy starcze
– rozstępy
– wiotkość skóry
– drobne zmarszczki
– szorstki/nierówny/zrogowaciały naskórek

Wpływ mikrodermabrazji diamentowej na skórę:
– poprawa kolorytu i struktury skóry
– zwężenie rozszerzonych porów
– zmniejszenie ilości zaskórników
– spłycenie powierzchownych zmarszczek
– rozjaśnienie przebarwień i plam starczych
– zmniejszenie łojotoku
– spłycenie i wygładzenie blizn

Mikrodermabrazja leczy większość dolegliwości skórnych, dając efekt już po pierwszej wizycie, jednocześnie jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym dla każdego rodzaju skóry.

Częstotliwość zabiegów:
Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 6 zabiegów. Pierwsze trzy co tydzień, następnie trzy zabiegi co dwa tygodnie. Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg przypominający. Już po pierwszym zabiegu wygląd i kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się ona gładsza, efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.

 

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA ( elektroporacja )

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, roztępów, ujędrnienie biustu.
Wraz z upływem lat skóra się starzeje. Zanikają włókna kolagenowe i elastyna, spada poziom nawilżenia, zwiększa się ilość wolnych rodników. Powstają zmarszczki I zmienia się owal twarzy. Nie możemy tego procesu powstrzymać, ale możemy go znacznie spowolnić.

Wskazania do mezoterapii:
– profilaktyka przeciwzmarszczkowa
– wygładzanie rozstępów i blizn
– zwiotczenie skóry
– ujędrnianie skóry
– modelowanie sylwetki
– pobudzanie krążenia

Efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej:
– odmłodzenie skóry
– rewitalizacja
– nawilżenie
– rozjaśnienie plam
– spłycenie zmarszczek
– lifting
– ujędrnienie biustu

Najczęściej stosowane koktajle przeznaczone do mezoterapii mają w swym składzie m.in.:

Kwas hialuronowy – Dzięki wiązaniu wody w skórze odpowiada za jej prawidłowe nawodnienie a tym samym za jędrność i elastyczność. Wykorzystywana w koktajlach przeciwzmarszczkowych
Kofeina – Usuwa z organizmu zalegające toksyny, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi. Wykorzystywana w koktajlach antycellulitowych.
Witaminy A, E, C – witamina E pobudza krążenie, wspomaga ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych oraz zwiększa nawilżenie skóry. Witamina A opóźnia procesy starzenia, poprawia koloryt skóry, usprawnia funkcje obronne skóry. Witamina C z kolei przyspiesza gojenie się ran, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrokrążenia w naczyniach włosowatych.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa prowokuje skórę do intensywnej przebudowy. Kontrolowany stan zapalny wywołuje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i delikatne opuchnięcie skóry. Jest to naturalny proces i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów pozwala na uzyskanie poprawy strukturalnej i funkcjonalnej skóry. Rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcji oraz zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.

Zabiegi powodują ujędrnienie skóry, zniwelowanie blizn potrądzikowych, redukcję drobnych zmarszczek i przebarwień. Pogrubienie skóry i naskórka pozwala nie tylko zredukować istniejące zmarszczki, ale również spowodować zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek. To samo dotyczy również okolicy oczu. Skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd.

Efekty mezoterapii mikroigłowej pojawiają się po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Dla kogo jest Mezoterapia mikroigłowa? Dla każdego, kogo celem jest:

  • Likwidacja drobnych zmarszczek
  • Poprawa jakości skóry (gęstości i elastyczności)
  • Wyrównanie kolorytu skóry
  • Delikatne wyrównanie powierzchni skóry
  • Nadanie blasku i gładkości skórze
  • Przywrócenie odpowiedniego napięcia
  • Poprawa owalu twarzy
  • Nawilżenie
  • Redukcja blizn i rozstępów

Mezoterapia mikroigłowa z preparatem EstGen

Innowacyjne preparaty specjalistyczne marki EstGen to rezultat niezwykłego mariażu świata naukowego ze światem kosmetologii.

Są to jedyne kosmeceutyki na świecie stworzone w laboratoriach bioinżynierii tkankowej o niespotykanej do tej pory skuteczności. Ich uniwersalne zastosowanie wykorzystujemy w inicjacji szlaków komunikacyjnych między komórkami i modulacji stanu zapalnego.

Odkrycie tej przełomowej receptury zostało poparte wieloletnimi badaniami i otwiera nowy rozdział w dziedzinie inżynierii tkankowej z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i podologii.

Preparaty EstGen to specjalistyczne rozwiązania w 100% naturalne do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanki działające na poziomie komórkowym i DNA. Głównymi substancjami wchodzącymi w ich skład są izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, a także m.in. hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych oraz aminokwasów czy też szereg witamin i związków mineralnych.

Preparaty są w 100% naturalne, a jednocześnie działają silniej niż syntetyczne, co czyni z nich jedne z najskuteczniejszych w problemach tkankowych, jeśli chodzi o ich stymulację i odbudowę. Wskutek modulacji różnych struktur skóry, następuje również hamowanie oznak degradacji komórek.

Preparaty charakteryzują się tzw. „inteligentnym działaniem”, rozwiązując dany problem skórny poprzez indywidualne „dostosowanie się” do jej rodzaju, wieku oraz kondycji.

Najważniejszymi składnikami są:

  • Transferyny;

  • Czynniki wzrostu (TGF, IGF-1, FGF, VEGF, PDGF)

Terapia preparatami estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, gdzie rozpoczyna się intensywny proces regeneracji.

Niektóre z zastosowań preparatów marki estGen:

  • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej;

  • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę, zmiany trądzikowe;

  • Zagęszczenie skóry twarzy i ciała o 20 % już po pierwszym zabiegu wskutek m.in. procesu proliferencji fibroblastów oraz angiogenezy;

  • Wspomaganie terapii w przypadkach ropiejących uszkodzeń;

  • Działanie przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe;

  • Wspomaganie procesów naprawczych skóry przy owrzodzeniach troficznych i odleżynach;

  • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne;

  • Normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych ran;

  • Aktywność przeciwalergiczna;

  • Stymulacja układu odpornościowego skóry;

  • Łagodzenie objawów łuszczycy.

Preparaty estGen są w kolejnych etapach badań i udoskonalania, by w przyszłości spełniać kryteria preparatów medycznych wykorzystywanych m.in. do leczenia ran i innych uszkodzeń tkanek.

SERIA ZABIEGÓW PRZY SKÓRACH STARZEJĄCYCH SIĘ

TERAPIA PRZY TRĄDZIKU I BLIZNACH POTRĄDZIKOWYCH

Mezoterapia igłowa

Jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości.

Preparaty, które są podawane w trakcie zabiegu to mieszanki zawierające witaminy, aminokwasy i peptydy, mikroelementy oraz kwas hialuronowy. Działanie pobudzające ma także sam proces nakłuwania skóry, który wyzwala jej regenerację.

Z zabiegu najczęściej korzystają kobiety, którym zależy, by zachować młody i zdrowy wygląd na dłużej. Jednak jego skuteczność w dużym stopniu zależy od techniki zabiegowej i używanego preparatu.

Preparaty mogą zawierać: witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy i polimlekowy, enzymy, nukleotydy, wyciągi tkankowe.

Aby uzyskać pożądane, korzystne efekty upiększające przy zastosowaniu mezoterapii igłowej, zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegów, obejmujących 4-6 iniekcji, wykonywanych co 4-6 tygodni.

Żaden krem, nawet z najbardziej zaawansowaną formułą nie przyniesie takich efektów, jak mezoterapia, bowiem w jej trakcie substancje aktywne są dostarczane do głębszych warstw skóry właściwej w sposób bezpośredni. Systematyczne zabiegi prowadzą do regeneracji skóry i powstrzymania konsekwencji starzenia się. Działają odmładzająco, ponieważ pobudzają syntezę kolagenu i elastyny. Przynoszą optymalne nawilżenie skóry, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych. Za pośrednictwem mezoterapii igłowej można skutecznie korygować zmarszczki, poprawić koloryt skóry i jej gładkość.

Wskazaniami do mezoterapii igłowej są:

  • objawy starzenia się skóry wynikające  fotostarzenia takie jak: utrata blasku i elastyczności, spadek nawilżenia skóry, linie i zmarszczki, wiotkość skóry, cienie i zmarszczki pod oczami,
  • przebarwienia,
  • łojotok,
  • słabe i wypadające włosy
Do przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej należy:
  • alergia na którykolwiek składnik substancji aktywnych.
  • ciąża lub karmienie piersią
  • cukrzyca.
  • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry.
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
  • choroba nowotworowa

 Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe jest to najnowocześniejsze rozwiązanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Są to  preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Działanie stymulatorów tkankowych polega przede wszystkim na odnowie skóry poprzez odbudowę kolagenu i elastyny. Mają silniejsze działanie niż standardowe koktajle do mezoterapii igłowej. Można powiedzieć, że stymulatory wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych. Pobudzają komórki do namnażania, dzięki czemu uzyskujemy efekt wypełnienia i ujędrnienia.

Seria składa się z 2 – 4 zabiegów, co zależy od kondycji skóry. Zabieg wykonuje się co ok. 2 tygodnie. Pierwsze efekty są widoczne po upływie ok 7-14 dni od pierwszego zabiegu. Jeden zabieg również przynosi efekt.

Wskazania do zabiegu stymulatory tkankowe:  
  • nawilżenie skóry,
  • odmłodzenie owalu twarzy,
  • redukcja zmarszczek i zwiotczeń,
  • ujędrnienie i poprawa napięcia skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu stymulatory tkankowe:
  • opryszczka.
  • niewyrównana cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • leki przeciwzakrzepowe,
  • uczulenie na składnik mezoterapii,
  • bardzo płytko unaczyniona skóra.

 

 

MEZOBOTOX

Nazywany również zabiegiem botokx-lift lub baby botox  to połączenie dwóch dobrze znanych zabiegów – mezoterapii (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek (toksyna botulinowa). Zabieg ma na celu zarówno rewitalizację oraz odbudowę skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów.

Dzięki temu uzyskujemy od razu dwie korzyści: nawilżenie skóry i wygładzenie skóry, dzięki czemu poprawia się jej ogólny wygląd. Dodatkowo pacjenci obserwują zmniejszone wydzielanie sebum, dlatego zabieg jest lubiany przez młode osoby oraz w okresie letnim.

Aktualnie odchodzi się od efektu „zamrożenia” mimiki w kierunku subtelniejszej redukcji aktywności mięśni i bardziej naturalnego wyglądu.

Zabieg polega na płytkim ostrzyknięciu skóry mikrodawkami botoxu w połączeniu z nieusieciowanym kwasem hialuronowym bądź odpowiednio dobranym koktajlem do mezoterapii z dodatkiem witamin, aminokwasów czy innych składników rewitalizujących skórę. Dawka toksyny botulinowej jest mniejsza niż w tradycyjnym zabiegu botoksu, a preparat jest podawany w skórę płytko i bardzo równomiernie na całej powierzchni – zwykle wykonuje się go na całą twarz (także na delikatną okolicę oczu i ust), szyję i dekolt.

Nie licząc czasu potrzebnego na zadziałanie kremu znieczulającego (min. pół godziny), zabieg trwa ok. 20-30 minut.

Jak często powtarzać zabieg?

Pierwsze rezultaty są widoczne po około 7 dniach od wykonania zabiegu, pełne – po upływie ok. 2 tygodni. Utrzymują się 5-6 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji oraz stylu życia pacjenta (np. u osób palących bądź intensywnie korzystających ze słońca – krócej). Mezobotox warto powtórzyć, gdy skóra zaczyna tracić sprężystość, a zmarszczki zaczynają być ponownie widoczne – zwykle raz na pół roku.

Mezobotox – efekty

Celem zabiegu jest odświeżenie i odmłodzenie wyglądu skóry bez ryzyka przerysowania i sztuczności.  Naturalne efekty,  oraz brak skutków ubocznych sprawiają, że zabieg ten cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

WSKAZANIA:

  • zmniejsza drobne zmarszczki i odmładza wygląd twarzy,
  • silnie nawilża i rewitalizuje skórę,
  • nadaje twarzy wypoczęty, świeży, promienny wygląd, zdejmuje z niej szary, ziemisty koloryt – to głównie zasługa mezoterapii rewitalizującej,
  • odmładza skórę szyi i dekoltu,
  • pozwala też lekko unieść brwi czy zmniejszyć nierówności charakterystyczne dla tzw. kamienistej bądź brukowanej brody – to zasługa mikrodawek botoksu,
  • niweluje objawy fotostarzenia, polecany jest też osobom ze skórą palacza,
  • spowalnia proces starzenia, jest doskonałą profilaktyką anti-aging

 

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Jest to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Na czym polega lipoliza

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo zabieg

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda, podbródek, kolana) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

lipoliza iniekcyjna

Wskazania

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, ‚boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Efekty zabiegu

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,              
– lepszy metabolizm komórek skóry,
– lepsze mikrokrążenie,
– stymulacja regeneracji skóry,
– lepsze odżywienie skóry

Przeciwwskazania

– ciąża oraz karmienie piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
– alergia na składniki preparatu,
– otyłość

Czy wystarczy jeden zabieg lipolizy?
Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem jednorazowym, lecz należy się jej poddawać w serii zabiegów. Gdy mamy do czynienia z pacjentem o niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, wystarczy 1 lub 2 zabiegi. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej kuracja będzie dłuższa, a pożądane efekty widoczne po ok. 3-4 zabiegach, które przeprowadza się co 3-4 tygodnie.

 

BB glow

BB Glow to najnowszy zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej na polskim rynku.

Można powiedzieć, że jest to radzaj płytkiego i nieinwazyjnego makijażu permanentnego, gdyż ampułki zawierają pigment, który aplikowany za pomocą Dermapena pod naskórek daje nam efekt lekkiego podkładu. Efekt który osiągamy to rozjaśnienie i wygładzanie kolorytu skóry , jednocześnie kamuflując przebarwienia, zmiany potrądzikowe czy melasmę. BB Glow łączy w sobie skuteczność mezoterapii oraz wizualny efekt lekkiego krycia i ujednolicenia skóry.

BB Glow – cel zabiegu:

Zabieg prowadzi do odmładzania i rozjaśniania cery z bezpieczną mezoterapią mikroigłową.  Dedykowany jest dla osób, które chcą nawilżyć, wyrównać koloryt i odcień skóry.

BB Glow – jak długo utrzymują się efekty?

Chociaż różnica jest widoczna już po pierwszym wykonaniu BB Glow, najlepsze efekty osiągniemy po odbyciu serii 2-4 zabiegów co 2-3 tygodnie. Wtedy możemy się spodziewać, że efekt utrzyma się od 6 do 12 miesięcy. Wiele zależy od indywidualnych cech naszej skóry oraz użytego serum.

Dermapen + serum BB Glow Skin jest stosowany w przypadku:
– skóry odwodnionej, matowej i poszarzałej,
– nierównomiernego kolorytu,
– plam posłonecznych, starczych zlokalizowanych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
– usuwania cieni pod oczami,
– zmniejszenia widoczności piegów, porów.

Przeciwskazania:

  • choroby nowotworowe,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • gorączka,
  • opryszczka,
  • stany  zapalne skóry,
  • łuszczycy
  • oraz przy stosowaniu sterydów i retinoidów            

 

 

 

 

 

 

 

 

OCZYSZCZANIE MANUALNE

To zabieg dla skór młodych, trądzikowych, tłustych o działaniu matującym, oczyszczającym skórę. Odblokowuje pory, reguluje wydzielanie sebum, pomaga wyeliminować bakterie wywołujące trądzik, działa leczniczo, łagodzi podrażnienia, zapobiega tworzeniu się zaskórników, wygładza skórę, nawilża, regeneruje i przywraca zdrowy wygląd.

Wskazania:
– skóra zanieczyszczona (zaskórniki, prosaki itp.)  
– skóra trądzikowa
– zmiany grudkowo-krostkowe

 

 

 

 

 

 

kwasy

ZŁUSZCZANIE SKÓRY KWASAMI (eksfoliacja)

Jest to zabieg złuszczania i usuwania zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą kwasów. Eksfoliacja zapewnia oczyszczenie twarzy, odblokowanie ujść mieszków włosowych oraz odświeżenie i rozjaśnienie skóry.
Kwasy owocowe wykorzystywane w zabiegu delikatnie rozpuszczają wierzchnią, martwą warstwę naskórka. Złuszczenie naskórka kwasami owocowymi powinno odbywać się przede wszystkim jesienią lub wiosną, ponieważ skóra po zabiegu bardziej narażona jest na promieniowanie słoneczne i mróz.
Eksfoliacja służy przede wszystkim nawilżeniu skóry i regeneracji, wygładza ją i odmładza. Po zabiegu normalizują się zmiany trądzikowe, przebarwienia zostają rozjaśnione. Eksfoliacja zapobiega powstaniu nowych przebarwień, a także działa antybakteryjnie i kojąco, zapobiega powstawaniu zaskórników. Do zabiegu nie powinny podchodzić osoby cierpiące na trądzik różowaty, stany zapalne skóry czy egzemę. Eksfoliacja nie jest polecana skórze z ubytkami takimi, jak skaleczenia czy otarcia. Dzięki zastosowaniu kwasów w kosmetyce, skóra zyskuje na młodym wyglądzie. Poddanie się zabiegowi eksfoliacji powinny przemyśleć osoby z cerą szarą, skłonną do przetłuszczania się lub tłustą, osoby mające zmiany pigmentacyjne i blizny potrądzikowe. Oczywiście, jeden zabieg nie zdziała cudów, choć wyraźnie zminimalizuje problemy skórne. Kilka powtórzeń eksfoliacji z zachowaniem pomiędzy nimi odpowiednich przerw może jednak na stałe pomóc w spłyceniu się plam na skórze czy przebarwień.

kwasy

Wskazania:
– skóra sucha, szara, pozbawiona blasku
– trądzik (w przypadku braku zmian ropnych)
– przebarwienia powierzchniowe
– rogowacenie przymieszkowe
– zmniejszone napięcie i elastyczność
– cera tłusta
– łojotok
– skóra zmęczona

Efekty zabiegu:
– działa antybakteryjnie
– przyśpiesza gojenie wyprysków trądzikowych
– zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry
– normalizuje wydzielanie sebum, działa przeciwzaskórnikowo
– rozjaśnia i ujednolica koloryt cery i zapewnia skórze świetlistość
– złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka
– zmniejsza rozszerzone pory i blizny potrądzikowe
– wygładza zmarszczki i lekko napina skórę

 

PEELING KAWITACYJNY

PEELING KAWITACYJNY

to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.
Dodatkowymi zaletami jest wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.
Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych.
Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Może być wykonywany na twarzy, dłoniach oraz plecach.

Efekty:
– leczenie trądziku
– oczyszczenie skóry
– rozjaśnienie skóry
– ujędrnienie tkanek, czyli tzw. mikro-masaż
– usuwanie martwych komórek

Wskazania:
– rozszerzone pory
– skóra przetłuszczająca
– skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji
– trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)

 

SONOFOREZA

SONOFOREZA

Celem zabiegu jest wprowadzenie substancji aktywnych (leczniczych, kosmetycznych) w głębsze warstwy naskórka. Substancje wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek.
Sonoforezę możemy wykonać zaraz po peelingu kawitacyjnym za pomocą odwróconej szpatułki.

Zalety:
– rozjaśnia przebarwienia i plamy
– dotlenia i nawilża skórę
– poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
– przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
– odmładza skórę poprzez głęboki mikro-masaż
– przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry
– poprawia strukturę blizn
– wibracja ultradźwiękowa i jej efekt cieplny dla mięśni stale uaktywnia skórę, dzięki czemu eliminuje zmarszczki i ujędrnia mięśnie

Wskazania:
– trądzik
– podrażnienia
– rozszerzone naczynia włosowate
– przebarwienia
– starzejąca się skóra, mało elastyczna

Częstotliwość zabiegów:
– 2 razy w tygodniu
– wykonujemy w serii od 5-9 zabiegów (lub jako zabieg jednorazowy)

 

MASAŻ TWARZY

MASAŻ TWARZY

Systematycznie wykonywany masaż twarzy poprawia stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji. A połączony z umiejętnie dobranym kosmetykiem w widoczny sposób ujmuje lat.
To także jeden z najlepszych, naukowo dowiedzionych i skutecznych sposobów na odzyskanie zdrowia i urody.
Masowanie twarzy to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie młodości. Dzięki masażowi twarzy nasza skóra wygląda gładko i promiennie, a zmarszczki są wygładzone.
Stosując masaż twarzy, wpływamy na układy: krążenia, limfatyczny, nerwowy. Największy jest jednak jego wpływ na skórę i mięśnie twarzy. W wyniku masażu twarzy nasza skóra nabiera różowego koloru, co wskazuje na pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu nasza skóra jest lepiej dotleniona. Jednocześnie martwy naskórek zostaje usunięty, przez co skóra lepiej oddycha, a działanie kosmetyków jest skuteczniejsze. Masaż twarzy pobudza skórę do odnowy, uelastycznia ją i wzmacnia. To nie tylko wygładzanie zmarszczek: tworzenie nowych zmarszczek jest spowolnione.

 

MASKA GIPSOWA

Medyczno-kosmetyczna maska ANTYGRAVITY to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów bez użycia maszyn jakie stworzyła współczesna kosmetologia.
ZABIEG ANTYGRAVITY to zabieg powstrzymujący siłę grawitacji. Dedykowany jest do skóry dojrzałej z widocznym obniżeniem owalu twarzy, który następuje na skutek osłabienia mięśni i włókien podtrzymujących skórę. W zabiegu zastosowane zostały substancje aktywne służące poprawie jędrności.
Maski gipsowe mogą być stosowane również u osób ze skórą wrażliwą i naczyniową ponieważ nie zawierają konserwantów ani barwników a do tego nie są toksyczne. Zalecane są po operacjach plastycznych i poparzeniach skóry w celu szybszego gojenia uszkodzonych tkanek.

Wskazania:
– zwiotczenie skóry
– niedostateczne nawilżenie
– utrata jędrności owalu twarzy i elastyczności
– wyraźnie zarysowane zmarszczki
– doskonały zabieg dla osób po odchudzaniu w celu poprawy owalu twarzy

WIODĄCE SKŁADNIKI AKTYWNE: komórki macierzyste z róży damasceńskiej, kolagen, peptydy.

Efekty:
– regeneracja skóry
– nawilżenie
– wygładzenie zmarszczek
– modeluje owal twarzy
– ujędrnienie “lifting”
– dotlenienie
– wygładzenie

Zalecana częstotliwość: 6 – 8 zabiegów, 1 raz w tygodniu.

 

Bankietowa Złota Maska Kolagenowa

Bankietowa Złota Maska Kolagenowa to zabieg, który daje efekt szybkiej regeneracji, wyraźnie ujędrnia i odżywia skórę. Maska ze złotem intensywnie stymuluje i regeneruje komórki oraz wspomaga proces leczenia zaś kolagen i elastyna zapewniają efekt natychmiastowego napięcia oraz intensywnego nawilżenia skóry.

Zawarte w nich składniki aktywne pobudzają syntezę kolagenu, ujędrniając i odżywiając skórę. Najwyższej jakości produkty hipoalergiczne zalecane się również osobom, które na co dzień borykają się z problemami skórnymi, tj. trądzik czy przesuszenie cery.

Nie jest to produkt, który tylko w nazwie zawiera „kolagen”, nie mając z tym białkiem w rzeczywistości nic wspólnego. Kolagen Naturalny to produkt, który zawiera kolagen z niezmienną i tożsamą z ludzkim białkiem strukturą. Jego działanie i właściwości są nieporównywalnie szersze i skuteczniejsze niż te, które są dostępne w innych produktach występujących na rynku polskim i zagranicznym. Kolagen Naturalny zapewnia skórze wszystko to, co jest jej potrzebne. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, młodej cerze zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz świeży i nieskazitelny wygląd, natomiast skóra dojrzała odzyskuje elastyczność, jędrność i wygładzenie.

 

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe to nowa gwiazda w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Skuteczność terapii przeciwstarzeniowej w wydaniu wykorzystującym cząsteczki aktywnego wodoru jest imponująca.  Oczyszczanie wodorowe cieszy się coraz większą popularnością. Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje tutaj technikę strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielkie rozmiary wodoru oraz jego mała masa pozwalają dotrzeć pierwiastkowi w głębokie struktury skóry, a wszystkiemu towarzyszy proces elektroporacji. To impulsy elektryczne tworzą w skórze mikrokanały będące drogą dotarcia do skóry substancji aktywnych.

Oczyszczanie wodorowe – wskazania

Dla kogo wodorowe oczyszczanie będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem? Zabieg wodorowego oczyszczania skóry dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku. To znakomita propozycja zwłaszcza dla osób, których skóra jest szczególnie narażona na działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a zatem mieszkańców miast.

Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Redukuje i neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Zabieg idealnie sprawdzi się w przypadku:

  • skóry zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku,
  • skóry odwodnionej,
  • skóry wymagającej dogłębnego oczyszczenia,
  • skóry suchej, a także normalnej, tłustej i mieszanej, skóry trądzikowej oraz naczynkowej – w zasadzie brak jakichkolwiek przeciwwskazań dla wybranego typu skóry.

 

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa jest doskonałym remedium na zmęczenie skóry oraz zachodzące w niej procesy starzenia. Zabieg tlenowy na twarz nie tylko poprawia kondycję tkanki, ale również skutecznie przeciwdziała różnego rodzaju dolegliwościom takim jak przebarwienia, trądzik, egzema czy łuszczyca.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa polega na podaniu za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem (tzw. tlenu hiperbarycznego), skoncentrowanych składników odżywczych przekazywanych w głąb skóry. Działanie zabiegu jest podobne jak przy tlenoterapii hiperbarycznej. W obydwu przypadkach wykorzystuje się tlen hiperbaryczny, czyli sprężony tlen medyczny w czystej postaci. W kuracji tlenowej pacjent oddycha czystym tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia, przebywając w specjalnej komorze w celu leczenia różnego rodzaju schorzeń. Podobnie dobroczynne właściwości tlenu wspomagane przez kwas hialuronowy oraz inne substancje, zapewnia skórze infuzja tlenowa.

 

Fale radiowe

Działanie biologiczne Fali Radiowej

Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny.

Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości oraz poprawy owalu twarzy i kolorytu twarzy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności).

WSKAZANIA:

  • podniesienie owalu twarzy i podbródka
  • ujędrnienie struktury skóry
  • spłycenie głębokich zmarszczek
  • zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
  • odbudowa kolagenu
  • terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka
  • zmniejszenie przebarwień
  • redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych

 

 

MANICURE KLASYCZNY

Zabieg pielęgnacyjny na dłonie, polegający na usunięciu zbędnych skórek z okolicy wału paznokciowego, skróceniu, oszlifowaniu i wypolerowaniu płytki paznokciowej. Na koniec zabiegu aplikujemy krem nawilżający.

 

 

MANICURE JAPOŃSKI

Jest to rozwiązanie dla rozdwajających się i łamliwych paznokci, nadaje zdrowy połysk różowej perły. Zabieg wzmacnia paznokcie dostarczając witamin (A, E, H, prowitamina B5), keratyny i krzemionki. Idealny dla zwolenniczek naturalnych, perfekcyjnie zadbanych paznokci.
Zalety:
– wzmocnienie płytki paznokcia (zalecane szczególnie dla paznokci osłabionych, łamliwych, rozdwajających się)
– nabłyszczenie płytki
– stworzenie efektu naturalnie pięknych paznokci
– manicure pasujący na każdą okazję
– brak widocznego odrostu ze względu na nieużywanie kolorowych lakierów

 

MANICURE HYBRYDOWY

Paznokcie hybrydowe to hit ostatnich kilku lat, który na pewno pozostanie modny jeszcze na długo. Zabieg wykonuje się prawie tak samo jak zwykły manicure klasyczny z malowaniem, czyli mniej więcej taki, jaki wykonujesz w zaciszu własnego domu. Różnica polega na tym, że w gabinetach kosmetycznych stosuje się specjalne lakiery o konsystencji żelowej, które trzeba utrwalić w lampie. Pomimo tego, końcowy efekt jest tak naturalny, że trudno jest rozróżnić, jakie paznokcie zostały pomalowane zwykłym lakierem, a jakie hybrydą. Istnieje wiele rodzajów zdobienia paznokci hybrydowych.
Największą zaletą tego zabiegu jest to, że perfekcyjnie nałożony lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez 2-3 tygodnie. Po tym czasie pojawia się odrost, a sam lakier pozostaje w nienaruszonym stanie (bez pęknięć i odprysków).

Zalety:
– większa trwałość niż w przypadku naturalnego lakieru
– wyraźne wzmocnienie paznokci
– gustowny i bardzo estetyczny manicure
– możliwość wyboru kolorów

Na jak długo wystarczy jeden zabieg?
Można powiedzieć, że każdy z powyższych zabiegów wystarczy na około 3-4 tygodnie lub dłużej. Najdłuższe efekty daje manicure japoński, ponieważ w tym zabiegu nie używa się koloru, więc odrosty nie będą widoczne po 3-4 tygodniach, a zdecydowanie później. W pozostałych przypadkach zabieg trzeba powtórzyć po mniej więcej miesiącu, właśnie ze względu na wzrost paznokcia i różnicę w kolorze, jaka będzie widoczna. Hybryda to zabieg bardzo trwały. Lakier nie odpryskuje i nie łamie się, więc jedynym defektem paznokcia, pojawiającym się dopiero po pewnym czasie, jest wspomniany wyżej odrost.

Który manicure wybrać?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ większość Pań i tak z biegiem czasu próbuje wszystkich opcji, chociażby z czystej ciekawości. Należy podkreślić, że w każdym przypadku dłonie wyglądają elegancko i pięknie, a kolor jest perfekcyjny i idealnie nałożony. Jeżeli jednak lubisz naturalne paznokcie, postaw na manicure japoński. Z kolei, jeśli chcesz wyglądać schludnie oraz mieć możliwość częstej zmiany koloru (nawet co kilka dni), hybrydy są właśnie dla Ciebie!
Masz ochotę skorzystać z któregoś z wyżej wymienionych zabiegów? Umów się na wizytę w salonie. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że przyjdziesz i wybierzesz kolor. Pamiętaj, że zabieg manicure można rozszerzyć o silną regenerację skóry dłoni, czyli tzw. parafinę na dłonie, która odżywia i nawilża nawet najbardziej przesuszony naskórek.

 

PEDICURE KLASYCZNY

PEDICURE KLASYCZNY

Regularny pedicure gwarantuje, że stopy będą utrzymane w doskonałej kondycji. Pedicure to nie tylko ładnie paznokcie ale też gładkie stopy i pięty. Dzięki regularnym zabiegom unikniesz wrastania paznokci, zarastania skórek i popękanych pięt. Wypielęgnowane stopy można bez obaw pokazywać w klapkach i sandałkach.

Pedicure frezarkowy – dbajmy o stopy nie tylko latem. Zadbane, gładkie stopy są nie tylko piękne ale i zdrowe. Bez modzeli, pękających pięt i innych bolesnych dolegliwości.

Podstawą porządnie wykonanego pedicuru jest opracowanie stopy.

Jest to zabieg pielęgnacyjny obejmujący kąpiel stóp, skrócenie, opiłowanie i wypolerowanie płytki paznokci stóp oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki, można nią również opracować skórki.

 

PEDICURE HYBRYDOWY

Jest to zabieg obejmujący pedicure klasyczny, który zakończony jest nałożeniem na płytkę paznokci lakieru hybrydowego. Jest to specjalny lakier utwardzany w lampie UV, którego główną zaletą jest trwałość nawet do 4 tygodni. Plusem jest to, że się nie ściera, nie matowieje,lakier jest odrazu suchy i nie trzeba czekać aż wyschnie, ma wciąż połysk i wygląda bardzo naturalnie jakby był pomalowany klasycznym lakierem.

 

 

PARAFINA

Zabiegi parafinowe doskonale nawilżają, zmiękczają i odżywiają skórę dłoni i stóp. Przywracają skórze aksamitną gładkość i są świetnym uzupełnieniem innych zabiegów pielęgnacyjnych. Odświeżający, aromat zabiegu parafinowego wprowadza, nawet najbardziej zestresowane osoby w nastrój odprężenia i relaksu. W chłodne, jesienne i zimowe dni parafina rozgrzeje zmarznięte dłonie, a także rozluźni napięte mięśnie i ukoi bolące stawy.
Parafina poradzi sobie nawet z bardzo przesuszoną i szorstką skórą. Wszystkie preparaty kosmetyczne nałożone na skórę przed zabiegiem parafinowym działają skuteczniej. Dzięki intensywnemu uczuciu ciepła i zastosowaniu regenerujących kosmetyków oraz naturalnych substancji natłuszczających, po zabiegu skóra staje się ujędrniona, miękka oraz elastyczna.
Parafina doskonale wpływa na stan zniszczonych, rozdwajających się i łamliwych paznokci. W porze jesienno-zimowej, kiedy skóra dłoni jest nadzwyczaj sucha i narażona na działanie niskich temperatur zabieg parafinowy jest szczególnie pożądany. Należy również pamiętać o nakładaniu codziennej porcji kremu nawilżającego, szczególnie po kontakcie skóry z zimnem, wodą i detergentami. Odpowiednia pielęgnacja domowa stanowi zatem istotne uzupełnienie zabiegów wykonywanych w gabinecie.

 

Efekty zabiegu w skrócie:
– wygładza oraz zmiękcza naskórek
– poprawia elastyczność i jędrność skóry
– opóźnia procesy starzenia i regeneruje skórę
– rozjaśnia przebarwienia
– poprawia stan paznokci

Kiedy należy skorzystać z zabiegu parafinowego w gabinecie?
– po zabiegu manicure
– po zabiegu stylizacji paznokci
– w przypadku szorstkiej i przesuszonej skóry dłoni
– w celu odmłodzenia i rozjaśnienia skóry dłoni
– aby złagodzić bóle stawów

 

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową – skuteczna metoda walki ze zbędnym owłosieniem

Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 3-6 tygodni i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych.
Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co już zmniejsza ból (nie drażni się naskórka, podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia). Stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć jak słabe i jasne odrastają włosy. Jest to zabieg czasochłonny więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny – ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się do pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej.
Najczęściej po depilacji pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia skóry, ale najbardziej dokuczliwe są wrastające włoski.

Wrastanie włosków – co jest tego przyczyną?
Przyczyną wrastania włosków jest najczęściej stosowanie metod depilacji polegających na ich wyrywaniu. Wosk, cukrowanie, elektryczne depilatory z czasem na tyle osłabiają włosy, że nie mają one siły przebić się przez skórę. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest kilkukrotne sięgnięcie po zwykłą maszynkę do golenia. Wzmocnisz w ten sposób włosy i pomożesz przebić się im przez skórę. Jednak podstawą zapobiegania ich wrastaniu jest codzienna staranna pielęgnacja skóry – częste peelingi i wcieranie balsamów, zawierających dużą ilość substancji łagodzących i nawilżających – alantoinę i pantenol, ale też wyciągi roślinne o działaniu kojącym: z aloesu, kasztanowca, nagietka czy rumianku.

Laminowanie rzęs

Czyli keratynowy lifting rzęs, to połączenie odżywiania, trwałego podkręcania i przyciemnienia rzęs. Daje bardzo naturalny efekt, ale sprawia, że spojrzenie nabiera wyrazistości.

Jeśli twoje naturalne rzęsy są cieniutkie i proste albo gdy z różnych powodów nie możesz lub nie chcesz poddawać się zabiegowi przedłużania i pogrubiania rzęs w salonie, z laminowania będziesz bardzo zadowolona. Zabieg delikatnie uniesie, pogrubi i podkręci rzęsy oraz nieco je przyciemni. Bez uczucia ciężkości. Do tego wzmocni rzęsy naturalne i sprawi, że staną się bardziej widoczne.

Po zabiegu można używać tuszu do rzęs, żeby wzmocnić wyrazistość spojrzenia. Ze względu na nawilżenie maskara będzie szybciej przylegać do rzęs i nie powinna się kruszyć.

Laminowanie rzęs jest polecane osobom, których rzęsy są cienkie, rzadkie, proste, jasne. Po wizycie włoski, dzięki farbowaniu preparatem barwiącym, stają się ciemniejsze i zyskują wyrazistość. Nakręcenie sprawia, że zdają się naturalnie uniesione i podkręcone jak po użyciu zalotki. Laminowanie ma równie niezaprzeczalne działanie prozdrowotne. Keratyna pozostawia na włoskach osłonkę, która oprócz dodania rzęsom objętości, chroni je przed działaniem UV, wilgocią i składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach.